Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Plný signál - žádný internet - každých 15 minut

Plný signál - žádný internet - každých 15 minut

Plný signál - žádný internet - každých 15 minut

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od marekvil
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Ahoj,

chtěl bych Vás požádat o pomoc, už si s tím fakt nevím rady. Každých cca 15 minut mi přestane fungovat připojení přes Wifi i přes to, že je stále plný signál. Po chvíli zase naskočí samo nebo hned když restartuju router. Není to problém počítače, dělá to u všech zařízení připojenách k síti. Router jsem zkusil resetovat do továrního nastavení, zkoušel jsem i různé kanály jestli to není rušením. Zatím nic nefungovalo, máte někdo prosím nápad čím by to mohlo být? Router je úplně nový.

Díky za pomoc!

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 30,0/11,9
Poskytovatel: PointNET

Raději se ujístím, počítač připojený na daný router přes kabel funguje bez výpadku?

Jedná se o přesný a vždy stejný interval?

Jak je zarušeno okolí? Zjistit lze třeba přes toto https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.webprovider.wifianalyzer

Jede to na 2.4 nebo 5Ghz?

 
od marekvil
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Co se týče kabelu to teď nemám jak otestovat, jsem v cizině a mám macbook, který nemá příslušný port a nemám sebou redukci :-D

Četnost je náhodná - cca jedno za 10 minut až jednou za 30 minut. Délka trvání výpadku je vždycky stejná - zhruba 50 vteřin.

Kanály jsem zkoušel měnit tak aby se nepřekrývaly s okolními ale dělá to pořád. Mám 2.4 Ghz i 5 Ghz a dělá to na obou frekvencích najednou pro všechna připojená zařízení.

Hodnoty z NetSpot mám
Signal -43
Avg -50
Signal% 59%
Max -41 Min -55
Noise -90
přídávám screenshoty
https://imgur.com/GWd2jOr
https://imgur.com/9p7fKSg

na druhém screenu je zachycen výpadek, který se ale vůbec nezobrazí na křivce Rate ani Quality

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 30,0/11,9
Poskytovatel: PointNET

No bez toho kabelu se to neda moc ověřit, zda to je pouze wifi nebo celý access point.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 40,6/24,5
Poskytovatel: NAŠI Internet

nebyla nahodou silná bouřka něž to začalo dělat ?

něco podobného se mi stalo po bouřce před par dny , blesk plesknul asi 150 metru od baráku a statika nakopla klient tak že sice jel mněl signal na plno ,ale někdy po 10 minutách někdy po 30 prostě ruzně se spojení přerušílo, ale jen tak že sitovka psala že je omezené připojední k internetu ! samo internet nejel dokud jsem klienta nerestartoval tedy nevytáhl ze zdi napaječ a pak zapnul spět, pak zase na chvily jel než spadnul , musel jsem vymněnit klient jednotku dát novou

ono někdy stačí aby byla bouřka ani nemusí uhodit ve vašem okoli a najká elektronika se bud nekopne nebo odejde :( stačí aby se naindukovala někde statika a už je problem ono hodně zaleží na typu a kvalitě zařízení jakou má ESD ochranu :)

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 34,4/33,7
Poskytovatel: JaroNet

Já bych to viděl na bug firmwaru routeru. Známý má s Asusem celkem podobný (ale trochu jiný) problém a nepomáhá nic..

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 40,9/24,8
Poskytovatel: NAŠI Internet

lepší kdybys ten bug popsal at to nemusí lidi hledat děkuji

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 34,3/29,1
Poskytovatel: JaroNet

Myslím že není důvod aby lidi něco konkrétního hledali, chtěl jsem jen říct že takové věci nejsou výjimkou a dá se maximálně čekat na update od výrobce. Ale budiž - čas od času se "odmlčí" wifi (děje se to nepravidelně) a řeší to jen tvrdý restart. Obnova továrního nastavení pouze snížila četnost výskytu problému.

 
od birkof
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Jaký je přesný typ WiFi routeru?

Co dělají kontrolky na WiFi routeru? Proběhne restart routeru (kontrolky zhasnou a zase naběhnou)?

Jaký je zdroj internetu a jaké používá technologie (WAN, DSL, WiFi, ...)? Kdo je provozovatelem a poskytovatelem internetu (hotel, telefonní společnost, kabelová TV, místní WiFi provider, ...). Zkoušel jste se obrátit např. na pronajímatele nemovitosti?

Je možné vyzkoušet s jiným zařízením (WiFi routerem)?

Jaké je napětí v zásuvce? Je použit originální napájecí zdroj?

Používá v okolí stejné internetové připojení (popř. od stejného poskytovatele) někdo jiný, má také problémy?

V jaké zemi je router používaný, je tam civilizace (pokrytí internetem, napětí v zásuvce, typ zásuvky, obchody s IT apod.)?

S podobnými problémy jsem se setkal u ASUS (myslím že AC-1200), který byl napájen z POE na větší vzdálenost úbytek napětí na kabelu byl natolik velký, že router se v pravidelných intervalech (několika minut) restartoval. Stačilo dát napájení blíže k routeru a bylo to OK. Při použití vadného nebo neoriginálního zdroje může docházet k podobným problémům. Pokud je např. originální zdroj 12V/2A, ale zařízení je napájené zdrojem 12V/1A tak to může dělat podobné "psí kusy".